Pozdrav z lyžáku

Pozdrav z lyžáku

Tisk Email

Posíláme pozdrav z lyžařského výcviku, který v letošním roce opět probíhá na Benecku v Krkonoších. Cesta autobusem byla pohodová, silnice takřka čistá a řidiči usměvaví. Nejdříve jsme se ubytovali na pokojích. K obědu jsme měli hrachovou polévku a špagety s boloňskou omáčkou. Po poledním klidu jsme vyrazili lyžovat. Na sjezdovce leží i přírodní sníh, dnes opět sněžilo. První skupina se zaučovala na dětském lyžařském pásu. Druhá skupina si zopakovala obloučky, plužení a bezpečný pohyb na svahu. Třetí skupina lyžovala dnes také ve vláčku, ačkoliv jsou to lyžaři nejzkušenější. Prostě jsme si dnes zvykali na sníh. 

K večeři jsme měli rizoto s červenou řepou a jako zákusek perník.

Zítra máme v plánu být co nejdříve na sjezdovce, abychom si užili upravený terén od rolby. 

Sníh, slunce, buchtičky se šodó a přednáška s horskou službou. Tak by se v  jedné větě dalo shrnout, co vše jsme dnes stihli. Počasí nám opravdu přeje, zatím žádný mráček a odpolední teploty se šplhají kousek nad nulu. Sníh mizí jen v okolí sjezdovek, na lyžařském svahu to není zatím poznat. Již skoro všichni umí sjet velký kopec. A když jsme unavení, dáme si na svahu čaj nebo horkou čokoládu.Čtvrtý den nám začal sněžením a my očekávali zatažený den. Během dopoledne jsme odpočívali od lyžování pohybem. Vždyť jsme sportovka.

Postavili jsme obranné valy, proběhlo pár drobných bitev a ani jedno opevnění tyto nájezdy neustálo. Také děti mezi sebou soutěžily ve stavění sněžných soch, které se jim velmi podařily. Jedna skupinka vysochala želvu, druhá skupinka vysochala kuželku i s bowlingovými koulemi. K obědu jsme měli kuřecí vývar s domácími nudličkami a kuře na paprice  s těstovinami. Po krátkém poledním klidu jsme se vydali zase lyžovat. 

Když jsme ale vyjeli na vrcholek sjezdovky, překvapilo nás slunečné počasí. Nejkrásnější část dne nás teprve čekala při západu slunce. To byla podívaná! K večeři jsme měli sekanou s bramborem a jako zákusek broskvový koláč. Po večeři jsme vyhodnotili a ocenili nejlepšího střelce, ale také i nejlepší sochy ze sněhu. Všichni byli spokojeni. 

Kaftanová & Dobruská

 

 

Foto zde:

Stiskněte Enter
Stiskněte Enter