Záložka do knihy spojuje školy/ Záložka do knihy spája školy 

Záložka do knihy spojuje školy/ Záložka do knihy spája školy 

Tisk Email

 

  Česko – slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy/ Záložka do knihy spája školy je u konce. Tento projekt má již dlouholetou tradici, ale my o něm slyšeli letos poprvé. Národný inštitút vzdelávania a mládeže a Knihovna Jiřího Mahena v Brně vyhlásily k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2022 13. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení.

  Projekt zaujal takřka hned celou naši školu, a tak jsme se vrhli společnými silami do splnění úkolu. Jako partnerská škola nám byla přidělena trnavská Základná škola s mateřskou školou.

  Před více jak týdnem naší škole dorazil balíček se záložkami ze Slovenska z Trnavy. Ve vitrínách u jídelny tak vznikla malá výstavka. Součástí jsou nejen záložky ale i práce ze zeměpisu o rodném městě žáků, o Trnavě. Vystaveno bude do konce listopadu a pak trnavské záložky poputují k novým majitelům na naší škole. My jsme totiž také vyrobili záložky pro školu ze Slovenska a poslali jim balíček stejně jako oni nám.

  Protože tento projekt má docela pěkné ohlasy, doufáme, že příští rok na podzim tuto akci zopakujeme, a to ve větším počtu zájemců o tvorbu záložek.

Foto zde:

 

 


Stiskněte Enter
Stiskněte Enter