3. Základní škola v projektu Záložka do knihy spojuje školy

3. Základní škola v projektu Záložka do knihy spojuje školy

Tisk Email

https://3zsmost-2015-2016.rajce.idnes.cz/3._Zakladni_skola_v_projektu_Zalozka_do_knihy_spojuje_skoly/

 Paní učitelky si musí pomáhat. Tak nějak začal náš projekt česko – slovenského rozměru Záložka do knihy spojuje školy/ Záložka do knihy spája školy. O této pěkné akci jsem se dozvěděla úplně náhodou od paní učitelky z MŠ v Mostě Vladimíry Lenartovičové. Tento projekt má již dlouholetou tradici, ale my o něm slyšeli poprvé. Národný inštitút vzdelávania a mládeže a Knihovna Jiřího Mahena v Brně vyhlásily k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2022 13. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení.

  Projekt zaujal takřka hned celou naši školu, a tak jsme se vrhli společnými silami do splnění úkolu. Jako partnerská škola nám byla přidělena trnavská Základná škola s materskou školou. S paní učitelkou Mgr. Natálií Šimlaštíkovou jsem byla průběžně ve spojení, abychom vzájemnou spolupráci koordinovaly hlavně časově.

  Projektu Záložka do knihy spojuje školy/ Záložka do knihy spája školy se u nás ve škole zúčastnily tyto třídy: 2.A, 3.A, 5.A, 6.B, 6.C, 8.A, 9.A, 9.B. Úkolem bylo vyrobit na 80 záložek. Myslím, že se nám opravdu povedlo ho splnit a poslali jsme v balíčku na Slovensko i o pár záložek navíc. Děti si vybíraly především pohádková témata, ale i třeba Erbenovy balady či současnou fantasy prózu. Vytvořené záložky jsme zalaminovali a ozdobili provázkem. K hotovým výrobkům jsme přidali i nějaké propagační letáčky nejen našeho města Mostu, ale i celého Ústeckého kraje.  Doplnili jsme balíček korálkami z Preciosy Jablonec nad Nisou. Přidali jsme pohádkové knížky v českém jazyce či sborník naší školy s fotografiemi. Balíček byl odeslán, a tak už nám nezbývá než jen čekat, jak se naše práce bude líbit slovenským dětem v Trnavě. Brzy nás čeká odměna, na kterou se velmi těšíme. Měl by nám totiž přijít také takový balíček se záložkami z Trnavy.

  Chtěla bych touto cestou poděkovat Turistickému informačnímu centru, které má své sídlo v budově Magistrátu města Mostu, za poskytnutý propagační materiál a ochotu. Dětem děkuji za jejich čas a úžasné záložky. Velký díky patří paní učitelkám, které se na projektu podílely jmenovitě pí. uč. Jakešové Evě, Mgr. Dobruské Kateřině, Ing. Rousové Olině, Mgr. Bašusové Dáše a paní asistentkám Rottové Gábině a Náglové Ireně.

Za všechny zúčastněné Mgr. Kaftanová Lucie, koordinátorka projektu na naší škole.

Foto zde:

 

 

 


Stiskněte Enter
Stiskněte Enter