Aktuální informace k přijímacímu řízení na střední školy

Tisk Email

 

Vážení rodiče, milí deváťáci.

Vláda schválila, že přijímací řízení na střední školy se uskuteční 14 dní poté, co se žáci vrátí do škol. Předpokládá se, že návrat by mohl být v polovině května. Každopádně s přijímacími zkouškami se počítá a budou jen jednokolové, proto nepřestávejte s přípravou na ně a nebojte se, zvládnete to.

Vážení rodiče, milí deváťáci. Ministr školství po jednání vlády 14.4.2020 hovořil o tom, že přijímačky na střední školy budou - a to v červnu. Doporučuji vám proto zejména projít si testy, které byly u přijímaček v minulých letech. Tyto testy jsou na stránkách MŠMT  https://prijimacky.cermat.cz/menu/testova-zadani-k-procvicovani  a v dohledné době k nim ministerstvo dodá ještě komentáře - zřejmě na youtube  - tzn. vysvětlení jednotlivých úloh.

Pokud někdo budete potřebovat zápisový lístek, protože už jste přijatí (to se týká těch z vás, kteří nebudete dělat přijímací zkoušku), napište mi nebo zavolejte a domluvíme se, jak si ho předáme. Postup je takový, že já Vám předám prázdný zápisový lístek s přiděleným číslem, vy ho vyplníte tak, že tam napíšete tu jednu školu a obor, na který jste přijatí a kam chcete v září nastoupit, potom ho zase musíte přinést do školy, já ho zkontroluji, pan ředitel podepíše a orazítkuje a potom si ho zase vyzvednete. Proto je potřeba, abyste mě kontaktovali a vždy se domluvíme. Můžete jak na email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tak i telefonicky na 605352424 (mám i WhatsApp). Zároveň mě můžete kdykoli kontaktovat, pokud se potřebujete na něco zeptat nebo poradit.

Hlavně se ničeho nebojte, všichni to zvládnete, jste šikovní!

                                                               S pozdravem Mgr. Emingerová, kariérní poradce

 

 


Stiskněte Enter
Stiskněte Enter