Leden ve školní družině

Tisk Email

 

Nový rok 2024 jsme přivítali tradiční diskotékou, zpěvem a tancem. Bylo veselo. Děti si i zasoutěžily.

Nadále navštěvujeme každý pátek bazén školy, chlapci zde převážně hrají vodní pólo. Děvčata jen tak skotačí a využívají ke hře ve vodě multifunkční podložky, pěnové žížaly a gumové míče.

I tento měsíc jsme uspořádali celodružinové akce, do kterých se zapojují všechna tři oddělení. Jednou z nich byl turnaj v „Dámě“, kde už i děti z prvních tříd zvládají pravidla. Druhou byla volba nejšikovnější dívky „Miss ŠD“. Na tuto akci se děvčata pilně připravovala. Dne 26. ledna jsme se sešli v kinosále školy, aby nám ukázaly, co si natrénovaly. Některé zpívaly, jiné tančily a zaznělo zde i pár básniček. Porota z parlamentu školy složená z chlapců, vyhodnotila jednotlivá vystoupení. V mladší kategorii dívek vyhrála Sofinka Zpěvná s tanečkem Lamadance a ve starší kategorii upoutala porotu svým zpěvem Esterka Karchňáková, která zároveň vyhrála hlasy poroty a diváků „Miss sympatie“. Gratulujeme a děkujeme všem vystupujícím.

V lednu nám přála zima, a tak si děti užívaly sněhu na naší družinové terase. Chodily i do tělocvičny, kde mezi jejich nejoblíbenější aktivitu patří „Zapamatovaná“- je to forma vybíjené s míčem. V odděleních děti při pracovních činnostech lepily, stříhaly, stavěly ze stavebnic. Ve výtvarných činnostech malovaly obrázky do výtvarné soutěže „Namaluj si venkov“, kterou vyhlásil Spolek pro obnovu venkova České republiky.

Těšíme se na další měsíc. Čeká nás soutěž o nejšikovnějšího chlapce a karneval. Věříme, že si to s dětmi opět užijeme.

 

                                                                                                                                                      Renata Bohatová

Foto najdete zde:


Stiskněte Enter
Stiskněte Enter