Vytisknout tuto stránku
Projektový den školní družiny na Lesné

Projektový den školní družiny na Lesné

 

     Dne 8. 6. 2021 jsme se vydali se školní družinou na výlet do Vzdělávacího centra Lesná v Krušných Horách, kde si pro nás paní Herzánová připravila krásný projektový den „Vodní svět“ a „Společenství lesa“.

Vodní svět - povídání o rybnících a jejich významu. Žáci se seznámili s rozdíly mezi přehradou, rybníky a jezery. Jakým způsobem se do rybníku dostává voda, kdo v rybníku v jeho okolí žije. Pomocí planktonek odhalili a prozkoumali život v rybníce. Pracovali se zkumavkami s vodou, kam si dávali ulovené živočichy a pod lupou pozorovali jejich chování, anatomii a zkusili si je pojmenovat. Následně pracovali s pracovním listem, kam si vše zapisovali a jednoduše načrtli. Zahráli si zábavné hry. Následně se seznámili s lesními zvířaty žijícími v Krušných Horách a se způsobem jejich života. Povídali si o tom, kde bydlí, jak obstarávají potravu a proč jsou pro les důležitá. Pomocí atraktivních pomůcek si postavili svůj vlastní les s lesními patry, rostlinami, zvířaty a snažili se označit rodinu jelena, muflona a daňka. Poznávali stopy a zvuky zvířat. Dozvěděli se, jaký je rozdíl mezi lesníkem a myslivcem, poznali vábničku, vycvičeného loveckého psa, myslivecký oděv a pozorovali okolní přírodu dalekohledem. Na závěr si zahráli mnoho poznávacích her. Žáci byli nadšení, velmi se jim program líbil, zanechal v nich spoustu dojmů a zážitků. Po celý týden ve školní družině si o tom s p. vychovatelkami povídali a namalovali spoustu obrázků.

Měli jsme štěstí i na krásné počasí a děti si to nádherně všechno užívaly. Po příjezdu do školní družinky nemluvily o ničem jiném než o svých zážitcích na Lesné a tímto moc děkujeme paní Herzánové a těšíme se na další výlet.

Foto zde: