Projektové dny ve školní družině „TRUHLÍK NA BYLINKY“ a „MŮJ ROBOT“.

Projektové dny ve školní družině „TRUHLÍK NA BYLINKY“ a „MŮJ ROBOT“.

Tisk Email

 

     Ve školní družině děti zažily 4 dny, při kterých si mohly vyzkoušet práci se dřevem a ještě získat spoustu nových informací. Jedním z nich byla výroba TRUHLÍKU NA BYLINKY v 1. třídě,

kde jsme probírali bylinky, léčivé rostliny, jejich pěstování, využití bylinek v léčitelství a kuchyni, pouštěli jsme si ukázky na internetu, prohlíželi si knihy s bylinkami. Tím jsme se připravovali na den, kdy se pustily do výroby vlastního truhlíku. Děti využívaly hlavně své manuální schopnosti. Brousily, zatloukaly hřebíky, vázaly provázky. Práce je bavila. Měly už zkušenost z předešlého projektu, kde také pracovaly se dřevem. Získanou zkušenost mohly využít a bylo vidět, že už nepotřebovaly asistenci při vlastní práci.

Do dalšího projektového dne - výroba ROBOTA, se zapojily děti 2. třídy. I zde bylo patrné lepší zvládnutí technik, které byly využity při výrobě. Téma bylo dětem velmi blízké, zajímavé bylo pozorovat odklon od prvotního nápadu robot-pomocník, spíše k robotům-kamarádům a superhrdinům. Každé z dětí zvážilo, na co by se jim v životě hodil robot, kde by ho využily. Podle jednotlivých funkcí se snažily roboty uzpůsobit. Mnoho dětí by uvítalo pomoc s úkoly a s domácími pracemi. Následně jsme s dětmi ve školní družině využili roboty při hře a dalších aktivitách s tématem techniky a robotiky. Pouštěli jsme si ukázky využití robotů v lékařství, stavebnictví, astronautice, zemědělství apod. Zapojili jsme v následujících dnech i práci se stavebnicí Lego a své získané znalosti děti použily při hře.

Foto "Můj robot" zde: a  "Truhlík na bylinky" zde:


Stiskněte Enter
Stiskněte Enter