Projektový den ve školní družině.

Projektový den ve školní družině.

Tisk Email

 

     Tématu zimní přírody a ptactva se věnujeme při různých činnostech ve školní  družině. Děti si prohlížejí různé knihy, časopisy, obrázky, malují krmítka. Venku na terase školní družiny máme zavěšené lojové kouličky, jablíčka a pozorujeme ptáčky při krmení.

Proto jsme pro děti první a druhé třídy ve dnech 13. a 21. ledna připravili dva projektové dny s názvem „ KRMÍTKO PRO PTÁČKY“.  Zaměřili jsme se na malé ptactvo, poznávání třech druhů-vrabec, sýkora, kos, krmení ptáků a také proč věšíme krmítka v zimě.

Děti se zapojily do vlastní výroby krmítka pro ptáčky. Dostaly balíčky obsahující vše potřebné pro výrobek-smrkové dřevo, březová překližka, lepidlo na dřevo, hřebíky, provázek. Po vysvětlení postupu práce děti s pomocí pedagoga zvládly vyrobit svůj výrobek. Použily techniku broušení, zatloukání hřebíků a lepení.

Většina dětí byla poprvé v kontaktu se základním nářadím. Po krátké instruktáži se práce zhostily s nadšením, navzájem si pomáhaly. Bylo zajímavé je pozorovat při činnosti.

Některé děti nemají v rodinách možnosti takovéhoto vyžití, proto je projektový den velmi obohatil jak vědomostmi, tak manuálními zkušenostmi. Odcházely domů motivované. Těšily se, jak zavěsí krmítko a budou pozorovat ptáčky, a to co se kolem krmítka děje.             Vychovatelky Veselá I. a Bohatová R.

Foto zde:


Stiskněte Enter
Stiskněte Enter