ŘÍJEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

 

Měsíc říjen jsme zahájili návštěvou Městské knihovny v Mostě. Starší děti z 1. a 3. oddělení si už vybírají knihy podle svého zájmu a s chutí čtou už samy. Společně si pak povídáme o tom, jakou knihu si kdo vybral a o čem byla. Pro 2. oddělení ŠD, kde jsou převážně děti z 1. tříd a přípravky, měla paní knihovnice Jílková připravené ve středu 18. 10. odpolední čtení a povídání k pohádce „Kamil neumí létat“. Tak se děti mohly seznámit s prostředím knihovny a jejími pravidly.

Mezi oblíbené soutěžní odpoledne patří turnaj v pexesu. Soutěže „O Pexesového krále“ se zúčastnily děti ze všech oddělení školní družiny a na vítěze čekala odměna.

Ani tento měsíc jsme nezapomínali na pohyb. Využili jsme teplého slunečného počasí pro pobyt na terase. Děti hrály vybíjenou, fotbal, házely na koš, běhaly, skákaly přes švihadla nebo hrály jen tak na honěnou. Třikrát byly ve školním bazénu plavat. Při nepříznivém počasí chodíme do tělocvičny, kde hrajeme jejich nejoblíbenější míčovou hru „Zapamatovanou“.

Po celý měsíc jsme také vyráběli podzimní dekorace, malovali, zdobili svými výrobky družiny a halu, která nyní svítí podzimními barvami.

Čekali jsme na příznivý vítr k pouštění draků. Odpoledne nám draci létali krásně na našem hřišti.

Svoji činnost zahájil kroužek keramiky. Ve středu si mohou děti vyzkoušet práci s keramickou hlínou. Už jsme vyrobili kachli, podzimní tácek, misku a svícínek. Připravujeme se na vánoční jarmark.

Po podzimních prázdninách jsme prožili zábavné Halloweenské odpoledne. Děti měly krásné masky a prožily plno radostných okamžiků. Soutěžilo se, tancovalo, zpívalo. Všechny děti byly odměněny.

Všechny akce máme zdokumentované. Podívejte se do naší fotogalerie.

Steppanová Marie

Foto najdete zde:

ZÁŘÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

 

     Nový školní rok jsme zahájili 4. září 2023. Po přivítání dětí po prázdninách, přijetí nových prvňáčků a dětí z přípravných tříd, jsme se zaměřili na poznávání školy a jejího okolí, které vyvrcholilo dne 22. 9. v oblíbené soutěži „Co víš o svém městě?“. Do soutěže se zapojila všechna oddělení školní družiny. Děti luštily křížovky, skládaly puzzle, odpovídaly na otázky, hledaly v mapě, určovaly významné budovy našeho města. Po vyhodnocení čekala na všechny sladkost a na ty nejlepší drobná věcná odměna.

Během září jsme také aktivně sportovali na terase školní družiny. Hráli jsme s míčem zapamatovanou, fotbal, házeli na koš. Byli jsme plavat v bazénu školy. Po těchto trénincích na děti čekal turnaj ve vybíjené. I zde byly děti za své výkony odměněny.

 

                                                                                              Napsala: Marie Steppanová

Foto z akci najdete zde:

 

Červen ve školní družině.

 

Měsíc červen je posledním měsícem v našem školním roce.

Hned na začátku měsíce jsme pro děti uskutečnili dětský den.

Dětský den: tuhle akci děti milují. Soutěžily v hodu na koš, kuželky, hod na plechovky, skok z místa, stavěly komín z kostek, nosily pálku s míčkem. No bylo toho hodně a děti velmi spokojené. A věřte, sladká odměna nechyběla.

Foto zde :

Turnaj ve šprtci v Svč : jako každý rok na konci roku uspořádá pan Jakub Hasil v Svč turnaj ve šprtci. Tam se ukáže, jak se celý rok všichni snažili a perně trénovali.

Foto zde :

Olympiáda: na konci školního roku máme letní olympiádu. Děti si to užívají a soutěží s velkou chutí a elánem.

Odměnou byly plyšáci, sladká odměna a diplom.

Foto zde :

Disco na závěr školního roku :

To vám byla nádhera. A jak to děti roztančily, no prostě paráda. Mezi tancem proběhlo pár soutěží s odměnou.

Foto zde :

A na závěr něco o výtvarné soutěži na naší škole.

Výtvarná soutěž – malujeme důležitá místa a stavby našeho města Most.

V měsíci květnu byla vyhlášena výtvarná soutěž pro třídy naší základní školy. Úkolem bylo libovolnou technikou namalovat naše významné budovy.

Děti se zaměřily na kresby našeho děkanského kostela, hrad Hněvín, budova SHD, městské divadlo Most a na naše nově vybudované jezero Most.

Z odevzdaných prací žáků se uspořádala výstava v prostorách před školní jídelnou, kterou rodiče i žáci školy mohou shlédnout při příležitosti - Vyhlášení nejlepšího žáka a sportovce.

Foto zde:

Chtěli bychom moc poděkovat školnímu parlamentu za spolupráci se školní družinou.

Ahoj léto a v září se těšíme.

 

 

 

Duben ve školní družině.

 

A máme tady už druhý jarní měsíc. Počasí nám sice moc nepřeje, ale my se nenecháme odradit a vymýšlíme spoustu jiný akcí.

Jako například Velikonoce : velikonoční dílníčky, výrobky na velikonoční jarmark, prodej a účast na velikonočním jarmarku. Velikonoční nálada na nás všechny padla už na konci března, kdy jsme vyráběli přáníčka. 

Foto zde : 

 

Den Země: 

Mandaly – to je naše nejoblíbenější činnost na Den Země. Kromě úklidu a kreseb, máme soutěž s plastovými víčky, s kterými děti dělají krásné mandaly.

Foto zde:

 

Zápis do 1.tříd : jako každý rok se zapojuje i školní družina k zápisu do 1.tříd. Zdobíme družiny, zdobíme školní družinovou halu, vyrábíme výrobky pro budoucí prvňáčky. 

Foto zde : 

Duben – měsíc bezpečnosti : 

Každý tento měsíc máme pro děti připravenou dopravní soutěž. Děti se vždy na tuto soutěž těší. Je pro velké i malé děti, zapojí se všechny děti. Vždy mají radost z krásných odměn.

Foto zde: 

 

Plavání: 

Naše páteční plavání se začíná ještě rozvíjet u malých prvňáčků, strach z vody je opustil a těší se každý pátek , jak si zařádí ve vodě.

Foto zde: 

 

Vybíjená : 

Zatím stále nejoblíbenější činnost.

Foto zde : 

 

Fotbal: 

I družinové děti se zapojují do kroužků. Chlapci každou středu navštěvují fotbal s panem asistentem Danem.

Foto zde: 

 

Těšíme se na Vás v květnu. Potěší nás, když se podíváte na naše rajče.

Březen ve školní družině

 

     Měsíc březen byl ve školní družině trochu jiný než minulý měsíc. Na začátku března si děti užívaly jarní prázdniny a nemocí paní vychovatelek se některé akce nestihly, přesto bylo u nás v družince veselo.

Březen – měsíc knihy – návštěva městské knihovny – do knihovny chodíme rádi, baví nás to, pozdravíme Karla – želvu – a hurá za svými oblíbenými knihami. Pokaždé je v knihovně i nějaká výstava.

Foto zde:

Dílničky – MDŽ

8. březen – MDŽ – v družince proběhly dílničky, dětem se dařilo a pro radost svým maminkám, babičkám, tetičkám a všem ženám se vyrábělo ve velkém.

Foto zde :

Vybíjená : tu mají děti nejraději.

Foto zde:

Jarní výzdoba školní družiny a školy :

Jen se podívejte na tu krásu.

Foto zde :

Missák:

Soutěž, která je také u chlapců oblíbená. Někteří chlapci se nejprve styděli, ale pak to rozbalili a bylo to úžasné.

Foto zde :

Plavání : pátek – doba relaxace a volného času ve vodě. Některé děti mají velký zájem, ale některé to neocení, nechtějí chodit.

Foto zde :

Slavík :

Opět naše oblíbená soutěž, která se velmi povedla a byla fajn.

Foto zde :

Těšíme se na vás v dubnu.

Únorové dny ve školní družině

 

Únor bílý pole sílí…..ano, zima nás stále ještě neopustila, a tak si zábavu hledáme uvnitř školy a školní družiny.

MISS – tato soutěž se nejvíc líbí všem dětem.

Děvčata se zkrášlila, připravila si program a předvedla se v celé své kráse. Zpěv, tanec, hudba, sport. Obecenstvo nadšeně tleskalo a porota spravedlivě rozdělovala body.

Podívejte se na foto zde :

Indiánské a šamanské bubny – nádherné odpoledne s panem Radkem Jarešem a jeho kamarádem panem učitelem Davidem.

Indiánské šamanské bubny patří k archetypálním prostředkům hudebního vyjádření. Jsou vyrobeny z přírodních materiálů a zvířecí kůže. Každý z nás dostal bubínek a paličku a pod vedením pana Davida jsme si mohli krásně zabubnovat a užívat si pohody.

Děkujeme a těšíme se na příští setkání.

Foto zde :

Masopust : měli jsme se zúčastnit masopustního průvodu a masopustu na našem náměstí. Pro malý zájem jsme si udělali masopust u nás na chodbě školní družiny a nebojím se říct, že si to děti s paní vychovatelkami užívaly ve velkém. Soutěže, tanec, zpěv,odměny, masky, radost a veselí.

Foto zde:

Plavání : kadý pátek plaveme, relaxujeme a řádíme ve školním bazéně.

Foto zde:

Únor je měsíc krátký a to ještě máme poslední týden jarní prázdniny.

Přejeme všem dětem klidné prázdniny plné zážitků, ale i odpočinku a ve zdraví se sejdeme v březnu.

 

 

 

CorroTech LIGA ŠKOL v biliard – hockeyi2023

Chtěli bychom nejprve na začátku poděkovat panu J.Hasilovi za dlouholetou spolupráci na naší škole s SVČ v Mostě.

Pan Hasil již delší dobu má u nás ve školní družině kroužek Šprtce. Svou pohodovou povahou umí děti naučit a i si je zkrotit. Děti ho přímo zbožňují a těší se na každý čtvrtek.

Oblastní kolo se uskutečnilo v pátek 27. 1. 2023 ve Středisku volného času.

Naše škola se umístila na 11,12,17 a18 tém místě.

Ještě jednou děkujeme a děti se těší na další turnaj.

Foto zde.

Stiskněte Enter
Stiskněte Enter