Šprtec ve školní družině

Šprtec ve školní družině

    Ve školní družině se uskutečnil turnaj ve šprtci. Turnaj organizoval pan Hasil z SVČ, který má u nás ve školní družině i kroužek Šprtec.

Dne 13. 6. 2019 od 14 hod se turnaj rozjel ve velkém. Děti se na to celý týden připravovaly.

Co to je ŠPRTEC?

Stolní hokej /billiard-hockey/ nebo-li šprtec, je tradiční českou hrou s volně uloženými hracími kameny, uváděnými do pohybu malou hokejkou. Šprtec je vhodný pro mladší i starší hráče a hráčky.

Děti si to moc užily. Děkujeme panu Hasilovi.

                                                        Napsala I. Veselá

Foto zde:

Výlet ŠD - PARK MIRAKULUM

Výlet ŠD - PARK MIRAKULUM

PARK MIRAKULUM

10 HEKTARŮ ZÁŽITKŮ PRO CELOU RODINU

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete u nás Lesní město a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, Vodní svět a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem

Co u nás můžete vyzkoušet?

Množství nápaditých herních prvků pro děti i rodiče

Úzkokolejnou parní železnici

Jízdy ve vojenských obrněných vozech

Kontaktní mini zoo

Živý program o víkendech, prázdninách a svátcích

Zemi prasátka Pigy pro nejmenší děti už od 12 měsíců věku

Nádherná lesní hřiště, mj. v korunách vzrostlých stromů

Několik tobogánů – od obřích až po ty pro nejmenší

Širokou a pestrou nabídku stravování

1000 parkovacích míst v okolí parku zdarma

Dne 6. 6. 2019 jsme již po druhé navštívili Mirakulum. Jelikož se nám minulý rok velice líbilo v Mirakulu, opět zvítězilo i letos.

Celá školní družina se vydala autobusem směr Milovice. Pěkně jsme si to opět užili, počasí nám přálo a dětem se vše moc líbilo.

 

 Děkujeme řidičům autobusů za bezpečnou cestu.

 

 

                                                        Napsala I. Veselá

Foto zde:

ZUŠ OPEN 2019

ZUŠ OPEN 2019

 

Základní umělecká škola, Most, Moskevská 13, pořádala třetí ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol. Naše školní družina se v pátek 31. 5. 2019 této akce zúčastnila.

Přišli jsme prožít odpoledne plné výtvarných a divadelních dílen, poslechnout si koncert skupiny Nedloubej se v nose, viděli jsme krásné taneční vystoupení.

Tvořivé odpoledne se konalo 31. 5. 2019 od 14- 17 hod ve výstavní síni ZUŠ a hlavně v přilehlém parku. Počasí nám přálo a děti si to moc užívaly. Myslím si, že nejen děti. Rodičům a nám p. vychovatelkám se tato akce moc líbila.

                                                                           Napsala I. Veselá

Foto zde:

Družinový turnaj v kopané

 

K velké radosti sportovců se dnes počasí umoudřilo a náš plánovaný turnaj v kopané se mohl uskutečnit na školním hřišti. Akce proběhla ve čtvrtek 23.5.2019

Bylo vidět, že chlapci pilně trénovali. I atmosféra byla skvělá.

Byla to hezká a napínavá podívaná. Zúčastnila se i děvčata.

Vyhrál tým A. Krause.

Góly vsítili O.Škaloud, A.Kraus, D.Krhounek.

Blahopřejeme.                                Napsal I. Veselá

Foto zde:

DEN MATEK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ.

 Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic, např. jinak ve Velké Británii (čtvrtou postní neděli), jinak v arabských zemích (21. březen) a mnoho dalších. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Obdobné svátky po celém světě existovaly už dávno v historii, např. ve starověkém Řecku se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey = Kybelé, matky bohů. V Česku se slaví podle amerického vzoru rovněž druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po druhé světové válce byl postupně zatlačován do pozadí oslavami Mezinárodního dne žen (slaveného vždy 8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně. MDŽ se ale zachovává také, podobně, jako v jiných zemích. V některých zemích se oba svátky sloučily.

Naše děti ve školní družině se na tento svátek vždy těší. Rády pro své maminky, tety a babičky vyrábí dárečky, přáníčka a učí se pěknou básničku. To všechno pro radost všem matkám.

 

                                                                                                                                                      Napsala I. Veselá

Foto zde:

ŠD rybička na dopravním hřišti na autodromu.

 

     I ve školní družině učíme děti bezpečnosti na silnicích a cestách.

V dubnu jsme se učili značky a pravidla silničního provozu. Jelikož nám nepřálo počasí a nemoc dětí nám nedovolovala navštívit dopravní hřiště, hodná paní V. Raková z autodromu nám zprostředkovala návštěvu na květen.

Děti byly natěšené, nevěděly co je čeká. O to víc se jim na dopravním hřišti líbilo. Půjčili nám kola, helmy, koloběžky. Děti si i zahrály na policii a vybíraly za přestupky řidičský průkaz. Ani jim nevadila cesta autobusem tam i zpět MHD a docela kus cesty na autodrom zvládaly skvěle.

Těšíme se na další návštěvu a moc děkujeme - Autodromu Most.

Dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřiště slouží nejen k pobavení, ale i k poznávání.

Na hřišti Vás čekají:

  • dopravní značky, funkční semafory, kruhový objezd
  • půjčovna kol (včetně pomocných koleček pro nejmenší), koloběžek, odrážedel a přileb
  • dětské certifikované prolézačky a skluzavka
  • fotbalové minibranky

Dětské dopravní hřiště pro školy a školky:

Dopravní vzdělání jistě může znít pro každého školáka jako nudné a zbytečné. V prostředí skutečného závodního okruhu připravíme pro každé dítě jedinečný zážitek, ze kterého si odnese jedinečné dojmy, ale také znalosti každého správného chodce a cyklisty.

                                                                                                                           Napsala I. Veselá

Foto zde:

 

ŠD v Planetáriu Most

 

Ve dnech 29.4. a 30.4 jsme se školní družinou navštívili Planetáruim v Mostě. Dětem se naše Planetáruim líbí a velice rády ho navštěvují. Něco o našem planetáriu: Planetárium Most je veřejné vzdělávací zařízení, jehož majitelem je město Most, planetárium provozuje Městská knihovna v Mostě. Jeho kopule se nachází na střeše Reprezentačního domu města Mostu v centru města, což z něj dělá nepřehlédnutelný symbol tohoto kulturního domu. Vedle Hvězdárny dr. Antonína Bečváře na Hněvíně je Planetárium Most dalším astronomickým zařízením v Mostě.

Planetárium bylo vystavěno jako součást tehdejšího Kulturního domu horníků a energetiků. Kulturní dům se stavěl v letech 1978-1984.[1] Pro veřejnost bylo planetárium otevřeno dne 2. června 1984[2] a je v činnosti s krátkými přestávkami téměř nepřetržitě až do současnosti. Určitou dobu bylo ve správě Městského divadla v Mostě, poté jej provozovalo občanské sdružení Astronomická společnost Most, která je kolektivním členem České astronomické společnosti. V současnosti je provozovatelem planetária Městská knihovna v Mostě.

Planetárium je umístěno v klimatizované kopuli o průměru 10 m a má kapacitu 41 osob. Vybavení se skládá z hlavního projekčního přístroje firmy Carl Zeiss Jena ZKP-2, šesti dalších přídavných projektorů, dataprojektoru a řídícího počítače. Projekce zajišťuje kvalitní scénické osvětlení a prostorový zvuk s profesionálně namluveným textem pořadů.

Planetárium promítá pro veřejnost po tři dny v týdnu. Připravuje rovněž výukové projekce pro školy. Program se skládá z animací astronomických úkazů, krátkých filmů a velkoplošné projekce. Všechny programy jsou průběžně doplňovány o nové poznatky a zajímavosti z astronomie a kosmonautiky.

                                                                                                                                                                                             Napsala I. Veselá

 

Foto zde:

Stavíme ptačí budku.

 

Zúčastnili jsme se soutěže pro školní družiny vyhlášené skupinou vodárenských společenství Severočeská vodárenská společnost a.s. a společnost Severočeské vodovody a kanalizace a.s.

Nabídka nás velmi zaujala.

Úkolem žáků bylo dle praktického návodu sestavit ptačí budku, umístit ji do školní zahrady a vyfotit ji. Dále namalovat obrázek s obyvateli, kteří v ptačí budce budou bydlet. Děti pracovaly s nadšením.

Vyhodnocení se uskutečnilo při příležitosti Dne Země. Budeme se těšit. Moc děkujeme za zajímavou nabídku soutěže.

                                                                      Napsala I. Veselá

Foto zde:

Den Země ve školní družině.

Den Země ve školní družině.

U příležitosti Dne Země se pořádají různé akce. I my ve školní družině se zapojujeme různými soutěžemi.

Letos děti stavěly mandaly z víček od lahví.

Každé oddělení vytvořilo svůj kruh na hřišti ŠD. Byly krásně barevné.

Radost se dívat, jak každé družstvo spolupracovalo.

                                                                                                                             Napsala  I.Veselá

Foto zde:

Stiskněte Enter
Stiskněte Enter